Lot: 1

Current Price: 5,000 TL Starting Bid: 5,000 TL Estimated: TL Losing Winning

Orijinalinden daha ilginç bir sahte Adnan Menderes mektubu

Prövenans: Avukat Cevdet Özden Adnan Menderes idama giderken kamuoyunda güçlü görünmesi için arkadaşı Sadık Batum ve birkaç siyasetçi tarafından yazılan ve kamuoyuna el altından Adnan Menderes'in mektubu olarak sunulan belgenin orijinali.

Eylül 1961

Size dargın değilim. Sizin ve diğer zavallıların iplerinin hangi efendiler tarafından idare edildiğini biliyorum. Onlara da dargın değilim.
Kellemi onlara götürdüğünüzde deyiniz ki, ‘Adnan Menderes hürriyet uğruna ortaya koyduğu başını onyedi sene içinde almadığımız için sizlere müteşekkirdir.’
İdam edilmek için ortada hiçbir sebep yok. Ölüme bu kadar metanetle gittiğimi, silahların gölgesinde yaşayan efendilerinize acaba söyleyebilecek misiniz?  
Şunu da söyleyiniz ki, milletçe bir gün mutlaka kazanılacak hürriyet mücadelesinde sizi, efendilerinizi yine ben 1950’de olduğu gibi kurtarabilirdim. Dirimizden korkmamalıydınız. Ama şimdi milletle el ele vererek Adnan Menderes’in ölüsü, ölünceye kadar sizleri takip edecek ve bir gün sizi silip süpürecektir. Buna rağmen merhametim sizinledir. Millet sağ olsun.
A. Menderes

(Başsavcı Altay Ömer Egesel ….. bir subaydan alınmıştır.)

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • Orijinalinden daha ilginç bir sahte Adnan Menderes mektubu-Prövenans: Avukat Cevdet Özden
Adnan Menderes idama giderken kamuoyunda güçlü görünmesi için arkadaşı Sadık Batum ve birkaç siyasetçi tarafından yazılan ve kamuoyuna el altından Adnan Menderes'in mektubu olarak sunulan belgenin orijinali.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  Orijinalinden daha ilginç bir sahte Adnan Menderes mektubu-Prövenans: Avukat Cevdet Özden Adnan Menderes idama giderken kamuoyunda güçlü görünmesi için arkadaşı Sadık Batum ve birkaç siyasetçi tarafından yazılan ve kamuoyuna el altından Adnan Menderes'in mektubu olarak sunulan belgenin orijinali.

  TLSold
 • Cevat Dereli'nin Yassıada Duruşmaları Desenleri, 19 Adet

  Lot No: 2

  Lot: 2

  Cevat Dereli'nin Yassıada Duruşmaları Desenleri, 19 Adet

  TLSold